...

środa, 31 grudnia 2014

Dziękuję bardzo za życzenia, mam nadzieję, że Święta to dla Was był naprawdę dobry czas:)


Moje Święta minęły bardzo spokojnie, nawet w końcu przestał wiać ten paskudny wiatr, który męczył nas przez cały przedświąteczny tydzień.


Wigilia była bardziej wiosenna niż zimowa, ale nie przeszkadzało mi to zbytnio;) W drugi dzień Świąt spadł śnieg, dość mokry i niewiele go było. Dopiero wczoraj rano sypnęło mocno i w ciągu godziny zrobiła się prawdziwa zima - zwłaszcza, że mróz też chwycił przed kilku dniami (wczoraj w ciągu dnia było -9 stopni). Już się wydawało, że cały dzień będzie sypać, a tu nieoczekiwanie chmury odpłynęły, wyszło piękne słońce i świeciło cały dzień na tle błękitnego nieba. Dziś niestety znowu zaczyna wiać, a jak u nas wieje, to... wieje! Taki już urok mieszkania na górce.........

Kolejny rok mija. Rrozpoczął się dla mnie źle, końcówka też miała dramatyczne chwile. Ale był to rok chyba najlepszy z wszystkich moich dotychczasowych lat pod względem zawodowym. Pracuje mi się tak dobrze, że nawet wstawanie o 5 rano 3 razy w tygodniu nie jest takie straszne;) Inne rzeczy też w miarę się ustabilizowały i mam nadzieję, że stopniowo będzie coraz lepiej. Chciałam w związku z tym napisać o pewnej ważnej w moim życiu sprawie. Osoby czytające moje wpisy wiedzą, że jestem osobą wierzącą. Nie jest łatwo wytrwać w wierze, kiedy dzieją się różne złe rzeczy. Moja wiara ma wzloty i upadki, ale staram się ją utrzymać. Nie chcę popaść w jakieś skrajności, choć mogę powiedzieć, że bliżej mi do Tygodnika Powszechnego niż Radia Maryja. Mam przekonanie, że Panu Bogu jest tak naprawdę obojętne, jakimi drogami docieramy do Niego, byleby podstawą naszej wiary była prawdziwa miłość do ludzi i świata, oparta na szacunku i postawie wykluczającej krzywdzenie kogokolwiek, w jakikolwiek sposób.
Jest takie powiedzenie "Jak trwoga, to do Boga" - i sporo w nim prawdy. W obliczu ciężkich doświadczeń życiowych wielu osobom wiara pomaga je przetrwać. Czasami jednak wydaje się, że Bóg jest głuchy na nasze modlitwy i łatwo wtedy zwątpić w Jego istnienie i pomoc. Można jedynie modlić się o dar wiary i starać się zaufać pomimo wszystko. Mnie pomogła (i pomaga nadal) jedna z wielu modlitw - Nowenna Pompejańska. Nie będę podawać szczegółów na jej temat, wszystko można znaleźć w sieci. Sama nie do końca rozumiem fenomen tej modlitwy, ale może nie wszystko trzeba rozumieć. Panu Bogu nasze modlitwy nie są pewnie potrzebne, one potrzebne są nam. A czy mają formę taką, czy inną... To też w gruncie rzeczy jest sprawą drugorzędną. Najważniejsze, by potrafić zaufać. Mam wrażenie, że jeśli ktoś mocno wierzy i ufa, wystarczy mu za modlitwę jedna myśl. Mnie nie wystarczy i szukam pomocy w modlitwach. Choć wciąż się zmagam z lękiem, zwątpieniami - taki to nieustanny proces chyba. Dochodzi się do pewnych sądów, myśli, by po jakimś czasie znowu wszystko od nowa sobie układać. Kończę ten rok z nową nadzieją. Pisałam kiedyś, że nie lubię już robić planów, ale przecież nadal mam marzenia. Może ktoreś z nich spełni się w nadchodzącym roku?
Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających, stałych i nowych Gości. Życzę Wam w tę sylwestrową noc, by spełniały się Wam marzenia, by Nowy Rok przyniósł Wam dużo radości i dobrych przeżyć!

;)14 komentarzy:

 1. Pięknie u Ciebie tak zimowo, świątecznie i klimatycznie. Zresztą jak zawsze. Mam nadzieję że uda Ci się zrealizować coś ze swoich marzeń czego Ci serdecznie życzę.
  Dawno nie wpadałam ale zamierzać do Ciebie zaglądać, (to był jeden z moich ulubionych blogów)
  Uściski na Nowy Rok :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam ta modlitwę, raz zaczęłam ale nie wytrwałam, bo w trakcie tak mi się zawodowo pokiełbasiło, że nawet czasu na sen nie miałam, ale myślę o niej i pragnę zacząć od nowa ;) Wszystkiego dobrego w nowym Roku !

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie napisałaś Aguś! Przyznaję, że sama mam problem z mówieniem na ten temat. Nie to, że się wstydzę, ale najzwyczajniej w świecie nie potrafię. Choć operowanie słowem przychodzi mi z łatwością, to na ten temat zazwyczaj milczę. Podobnie jest z modlitwą. Muszę ją "czuć", bo przecież nie chodzi o zwykłe odklepanie z pamięci. Dlatego często modlę się ...milcząc. mam wrażenie, że Pan Bóg z tego mętliku, który wypełnia moją głowę sam sobie ułoży sensowną modlitwę.
  Aguś! Cudownego roku Ci życzę. Niech to, co było złe i przykre już nie wraca, dobre, niech zostaje na dłużej. Spokoju Ci życzę i takiego wewnętrznego poczucia, że jest tak, jak powinno być. Ściskam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Spełnienia marzeń i zdrówka życzę:))) Pisz, nie znikaj na dłużej. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Spełnienia marzeń tych najprostszych do spełnienia jak i tych najbardziej skrytych.
  Pozdrawiam Ania:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Aguś, tak pięknie napisałaś. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 7. Witaj
  po pierwsze śliczna choineczka
  po drugie nie znam tej modlitwy ale chętnie do niej sięgne.
  po trzecie to prawda, że często Bóg wydaje się być głuchy na nasze modlitwy ale ja staram sobie to tłumaczyć, ze to swego rodzaju próba, czy ja mam wiarę i czy potrafię dzwigać swój krzyż, choć czasem jest cięzko.
  Pozdrawiam
  Wspaniałego 2015 roku

  OdpowiedzUsuń
 8. Na ten Nowy Rok życzę ci wszystkiego co najlepsze każdego dnia! :))

  OdpowiedzUsuń
 9. choineczka małą ale bardzo urocza i wspaniale ozdobiona :)
  najlepszego w nowym 2015 roku oby był jeszcze lepszy od poprzedniego

  OdpowiedzUsuń
 10. Choineczka śliczna i ozdoby również

  OdpowiedzUsuń
 11. bardzo piękna choineczka ;) ... mam nadzieję, że już teraz ten nowy ok jest dużo lepszy od poprzedniego ! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. It was very useful for me. Keep sharing such ideas in the future as well. This was actually what I was looking for, and I am glad to came here! Thanks for sharing the such information with us.

  OdpowiedzUsuń